czwartek, 25 sierpnia 2011

Mała przerwa

Dzień 6-8 (21 - 23.08.11)

Zrobiłem sobie małą przerwę, z racji spalonych łydek. Nie przypuszczałem, że słońce aż tak „zjara” mi nogi. Niech to będzie przestrogą dla innych, pamiętajcie wychodząc wysoko w góry, nie zapomnijcie o kremie z dobrym filtrem, najlepiej 30J. Szkoda czasu na cierpienie. W między czasie, przeczytałem książkę „Wojna Światów kolejne tysiąc lecie”. Polecam ją miłośnikom gatunku sc-fi. Jest to powieść o inwazji kosmitów, w tym przypadku Marsjan, odwzorowana na arcydziele H.G. Wellsa „Wojna Światów” i posługuje się nowoczesną techniką pisania technotrillerów. Ukazującą inwazję obcych przybyszy we współczesnych czasach. Ponieważ lubię trochę pofantazjować zobaczyłem film pt „Obcy kontra Predator”, niestety uważam go za stratę czasu, fajne były tylko efekty specjalne oraz samo starcie tytułowych przedstawicieli kosmicznych gatunków. Najważniejszy jest jednak fakt, że podczas tych trzech dni odpoczynku zapisałem się w biurze podróży na wycieczkę wspinaczkową na Gerlach (2655 m.n.p.m.). W biurze przyjęła mnie bardzo sympatyczna Pani, która niestety oświadczyła że chętnych o podobnych zainteresowaniach jak ja jest bardzo mało i ciężko będzie uzbierać ekipę składającą się z trzech osób. Po zapisaniu mojego numeru telefonu, pani obiecała mi natychmiastowy kontakt w razie znalezienie dwóch osób chętnych na wyprawę. Na wszelki wypadek zostawiam na blogu numer kontaktowy do biura podróży, może znajdzie się jakaś chętna osoba, koszt to 370 zł/os. Wyprawa obejmuje koszty dojazdu i przewodnika, który doprowadzi całą „ekipę” do celu cało i zdrowo, oraz sprowadzi bezpiecznie na dół.
Biuro Turystyczne PODHALE TRAVEL, Zakopane ul Kościuszki 12 tel. (18) 207-04-44. kom. 608-682-929
„GERLACH 2655 m.n.p.m.” – SŁOWACJA / 1 DZIEŃ
· W programie: Wejście piesze na Gerlach 2655 m.n.p.m. – najwyższy szczyt Tatr i całych Karpat, położony na Słowacji, w bocznej grani Tatr Wysokich, Gerlach jest też najwyższym punktem Europy pomiędzy Alpami i Kaukazem. Rozpoczęcie wyprawy odbywa się od południowego zachodu – Wielicką Doliną, a zejście od północnego – wschodu – Batyżowiecką Doliną. Uczestnik wyprawy powinien posiadać dobrą kondycję psych – fizyczną oraz dobry stan zdrowia. Wycieczka polecana jest tylko dla turystów zaawansowanych z doświadczeniem które wspinały się takimi szlakami górskimi jak np.: Orla Perć, Zawrat, Mnich, Kościelec w Tatrach Polskich. Czas podejścia ze Śląskiego Domu (schronisko) na szczyt wynosi ok. 5-7 h, a czas zejścia wynosi ok. 3-5 h. W wycieczce prowadzonej przez jednego doświadczonego i uprawnionego przewodnika mogą uczestniczyć maksymalnie 3 osoby, które wyposażone zostaną w sprzęt taternicki: uprzęże, kaski, liny itp. Każdy uczenik musi posiadać paszport lub dowód osobisty.
· Wyjazd ok. godz. 05.00 , powrót ok. godz. 18.00 -19.00
· Miejsce zbiórki: pod biurem organizatora w Zakopanem, ul. Kościuszki 12 ( skrzyżowanie z Al. 3-go Maja).
· Cena zawiera: transport, licencjonowanego i doświadczonego przewodnika, sprzęt taternicki, ubezpieczenie standard / sport wysokiego ryzyka w TU SIGNAL IDUNA na sumy ubezpieczenia: KL: 20 000 EUR, NNW: 15 000 PLN i KR: 5 000 EUR (pod limit z kwoty KL).
· Dodatkowe opłaty: opłata za przejazd na trasie Tatrzańska Polanka – Śląski Dom: ok. 10 EUR/os
· Wyposażenie uczenia: odpowiedni ubiór górski: obuwie, kurtka przeciwdeszczowa, polar, cienka czapka, rękawiczki, ciepły napój w termosie.

2 komentarze:

  1. Szalejesz w tych górach:D a czy jako przygotowanie do wejścia na Gerlach wystarczy wypad na ściankę wspinaczkowa w Szombierkach?:P / Agnieszka

    OdpowiedzUsuń
  2. "(...)które wspinały się takimi szlakami górskimi jak np.: Orla Perć, Zawrat, Mnich, Kościelec w Tatrach Polskich." ...z tego to tylko koscielca "zaliczyles"....na razie;p... ale wiem ze dla Ciebie to pikuś czy to Orla, czy Rysy czy tam Gerlach.... szacun.... chcialbym miec taka kondyche jaka Ty masz / lortek

    OdpowiedzUsuń